Misdesign bag

15:35

My new misdesign bag is probably the most comfortable and the most capacious bag I own. I've never really thought about it but now, when I have this bag, I notcied that it really depends on a bag when it comes to it's weight. This model is so perfectly balanced that I can wear it all the time even when having lots of books and my camera in there. I am really happy about this purchase and that's I wanted to show it to you guys. I wore it with black bodycon dress, leather chelsea boots and white jacket. I also chose the red check shirt to make it more interesting. If you want to purchase your own bag on Misdesign just like their fanpage and enter 'soincarmel' code when ordering and you'll get 20% discount!.
Moja nowa torba Misedsign to chyba najwygodniejsza i najbardziej pojemna jaką obecnie posiadam. Nigdy nie zwracałam na to uwagi, ale w niektórych modelach (nawet, jeżeli są leciutkie) dużo bardziej czuć ciężar rzeczy w środku, niż w innych. W tym przypadku torba nie ciąży mi nawet, jeżeli jest bardzo napakowana książkami i dorzucę do tego aparat! Jestem bardzo zadowolona z mojego nowego nabytku, dlatego chciałam go dzisiaj bardziej wyeksponować. Założyłam czarną, obcisłą sukienkę i czarne, skórzane sztyblety. Do tego wybrałam białą kurtkę, a żeby było mniej oczywiście - dodałam koszulę w czerwoną kratę. Jest wygodnie, stylowo i bardzo miejsko.
Jeżeli chcecie zamówić własną torbę na Misdesign, to po polubieniu ich fanpage i wpisaniu podczas zamówienia kodu "soincarmel" dostaniecie 20% zniżkę!
Jacket - H&M Trend, Dress - H&M Trend, Bag - Misdesign, Shoes - Holstein/Decathlon

You Might Also Like

11 komentarze