Peeling kawitacyjny | Cavitation peeling

13:04

Podczas mojej ostatniej wizyty w salonie Make me beauty miałam okazję po raz pierwszy wypróbować peeling kawitacyjny oraz maskę algową. Już od pewnego czasu słyszałam wiele dobrego na temat tego zabiegu, jednak do końca nie wiedziałam na czym on polega. Okazało się, że jest to poddanie skóry działaniu ultradźwięków. Mi też nie mówi to zbyt wiele, ale to nic innego jak oczyszczanie cery - wierzchnia warstwa skóry jest złuszczana dzięki czemu odsłania się młodszą i zdrowszą - wolną od martwych komórek, nadmiaru łoju, bakterii i substancji toksycznych, a także pozostałości po różnych kosmetykach. Zabieg powoduje natychmiastowe oczyszczenie skóry i pozwala pozbyć się zanieczyszczeń trudnych do usunięcia metodą manualną, co na pewno jest dużym plusem. Ja zdecydowałam się na peeling, ampułkę z witaminą C i maskę algową, o których niżej.

 Jak można przeczytać w internecie, ultradźwięki są falami akustycznymi, których ludzki słuch nie jest w stanie wychwycić. Wnikają w głąb skóry i stymulują pracę komórek, korzystnie wpływając na krążenie krwi w organizmie. Wnikające w skórę ultradźwięki masują wewnętrzne jej warstwy i rozbudzają naturalną aktywność kolagenu, poprzez aktywizowanie włókien zapewniających elastyczność. Terapia ultradźwiękiem jest jedną z najnowocześniejszych metod stosowanych w medycynie oraz w kosmetyce. Jest nieinwazyjna, bezpieczna i co najważniejsze bezbolesna. 

Kawitacja jest zjawiskiem zamiany wody w bąble pary wodnej, wywołane np. zmianą ciśnienia lub podgrzaniem. Podczas zabiegu oczyszczania skóry, kawitacja zachodzi właśnie w momencie, gdy na wilgotną skórę skierujemy fale ultradźwiękowe. Tworzą się wtedy mikroskopijne pęcherzyki gazu, które powiększają się i gwałtownie pękają. Zjawisko kawitacji nazywane jest też zimnym gotowaniem wody. Na świecie zabieg ten zaczęto stosować w latach 80. Podsumowując, peeling kawitacyjny to po prostu oczyszczanie, bardzo dokładne i bezinwazyjne za pomocą ultradźwięków.
(www.e-peelingi.pl)

Na co więc odpowiedni jest peeling kawitacyjny? Jak dowiedziałam się w Make me beauty, pomoże Wam, jeżeli macie problemy z trądzikiem, przebarwieniami, zmarszczkami, opuchlizną wokół oczu. Cały zabieg jest przyjemny i rzeczywiście daje natychmiastowe efekty. Ja byłam bardzo zadowolona, a moja skóra od razu znacznie gładsza. Pamiętajcie też, aby dowiedzieć się o ewentualnych przeciwwskazaniach!

Amupłka z witaminą C zapobiega procesom starzenia się skóry oraz koryguje drobne przebarwienia. Dodatkowo przyjemnie łagodzi skórę po peelingu, działa nawilżająco i regenerująco. Taka aplikacja witamin na skórę sprawia, że zachowują one wszystkie swoje właściwości. Takie zabiegi możecie przeprowadzić również w swoim domu.
Maska algowa również ma działanie łagodzące, głęboko nawilżające i uspokajające skórę, a do tego jest produktem zupełnie naturalnym - zawiera ekstrakt z alg z dodatkiem soli mineralnych, aminokwasów i mikroelementów. Taką maskę trzyma się na twarzy około 15-20 minut.
A Wy, macie jakieś ulubione zabiegi?

You Might Also Like

2 komentarze