Beach day

13:24

Despite the fact that during our stay in Sopot the weather didn't exactly feel like summer, I had opportunity to just relax on the beach. The outfit I am showing you is the simplest ever and probably all of you sometimes look like that, but it happened to be perfect and comfy that day. I don't remember when was the last time I had shown you this beautiful emboriored
Mimo, że podczas naszego pobytu pogoda w Sopocie nie była prawdziwie letnia, to i tak miałam okazję posiedzieć na plaży i skorzystać ze słońca. Strój, który Wam pokazuję, to najzwyczajniejszy z najzwyczajnych i do tego mało plażowy, ale tego dnia sprawdził się idealnie. Tej pięknej bluzy bardzo dawno nie miałam na sobie, ale wzięłam ją ze sobą na wyjazd, więc uznałam to jako idealną okazję do przypomnienia Wam tych pięknych wyszywanych wzorków. Do niej dobrałam dżinsowe szorty i skórzane espadryle Lika Mimika.
Sweatshirt - Zara, Shorts - Zara, Espadrilles - Lika Mimika, Sunglasses - Dolce&Gabbana

You Might Also Like

14 komentarze

 1. ta bluza jest geniaalna, kiedy została kupiona?
  lunevile.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Jak dla mnie ten zestaw nie jest prosty, a zarazem nim jest :D
  Super!

  ReplyDelete
 3. świetne zdjęcia i super wyglądasz :)

  ReplyDelete
 4. Love the sweatshirt and shorts look! x

  Sophia | sophiebysophia.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. I love your blog and your style is amazing. I would love for you to come shop bodeoo.com to see how you could style some of our pieces.

  ReplyDelete
 6. Beautiful day with beautiful dress! You are so stunning!

  ReplyDelete