White dress with suede espadrilles

18:57

Summer always reminds me of denim jeans, basic tank tops and white light dresses. The first two things are the most popular combination on the streets but what about the third one? It's not as easy as you may think to find a nice summer dress. I always search for something that will be 100% me, so I don't need any bodycon ultra short party dresses. Obviously, there are many shades of white so choosing the right color may also be quite problematic. Also, how do I convince myself that my new dress won't get dirty the first minute I go out? I'm writting all of this but actually I managed to find the dress. It's midi lenght, really wide and gauzy decorated with floral pattern (finally something without lace and tulle). It's kind of romantic and looks great moving. I had plenty of ideas on what accessories to choose but I went for the boho style and I wore suede Mango espadrilles and Promod bag. I'm sure the dress would look as good in sporty or elegant outfit! I'm still looking for white clothing though. Maybe this pretty Asos dress or the hippie one with wide sleeves?
Lato zawsze kojarzy mi się z dżinsowymi szortami, tank topami i białymi, zwiewnymi sukienkami. Dwie pierwsze rzeczy to popularne połączenie często spotykane na ulicach, za to te sukienki? To nie taka prosta sprawa znaleźć odpowiedni model. Przede wszystkim zawsze szukam czegoś co będzie odpowiadało mi pod każdym względem i nie będzie obcisłą tubą o długości ultra mini, ale czymś typowo letnim i nieco bardziej romantycznym, niż imprezowe sukienki. Drugą kwestią jest kolor. Wiem, że już na początku wspomniałam o bieli, ale z odcieniem też można nie trafić. Do tego jak przekonać samą siebie, że jasne ubrania faktycznie się nie ubrudzą gdy gdziekolwiek usiądę? To serio niepraktyczne rzeczy dla takiej osoby jak ja, ale czasem warto zaryzykować. Udało mi się dorwać przepiękną sukienkę na ramiączkach o długości za kolano wykończoną motywem kwiatowym. W końcu nie jest to popularna koronka (ani tiul), ale coś w odpowiednim klimacie. Jest zwiewna, szeroka i świetnie układa się podczas ruchu. Miałam dużo pomysłów na dobór dodatków, jednak zdecydowałam się na przełamanie sukienki cięższymi dodatkami w stylu boho - skórzana torba z Promodu i sznurowane espadryle z Mango, które pokazywałam Wam w poprzednim poście. Całość na pewno wyglądałaby świetnie również w wersji eleganckiej (z butami na obcasie) czy nawet sportowej! Na mojej liście rzeczy do zdobycia znajduje się jeszcze kilka białych sukienek - ta z Asosa, taka w stylu hippie z szerokimi rękawami i w wersji maksi.
Dress - H&M Trend (similar here and here), Bag - Promod, Shoes - Mango (similar here and here), Sunglasses - Dolce&Gabbana

You Might Also Like

12 komentarze