Lee denim jacket + Saint Laurent inspired shoes

18:01

It's just a casual outfit I wore a few months ago when I was in Gdansk for the Allegro event and I simply forgot to post them. I was wearing something pretty basic - black high waisted jeans and black crop top are my favourite pieces when I completely don't feel like dressing up and just want to feel comfy. I guess there's only one statement piece here - Saint Laurent inspired espadrilles I'd shown you already.
Dzisiaj mam dla was bardzo prosty zestaw, który miałam na sobie kilka miesięcy temu - dokładnie wtedy, gdy byłam w Gdańsku na evencie Allegro. Minęło sporo czasu, ale po prostu zapomniałam o tych zdjęciach! Połączenie czarnych dżinsów z wysokim stanem i obcisłego topu to idealne rozwiązanie, gdy nie mam ochoty się stroić i muszę szybko się zdecydować. Tym razem wyróżnia się tylko jeden element - sznurowane espadryle w stylu projektu Saint Laurent, które już wiele razy pojawiały się na blogu.
Denim jacket - Lee, Pants - Zara, Top - H&M Trend, Shoes - Mango, Bag - Akira, Watch - Cluse, Sunglasses - Dolce&Gabbana

You Might Also Like

3 komentarze