La Roche Posay - ochrona skóry

21:25

Jako, że nadchodzi lato - a zatem wakacyjne wyjazdy i opalanie na plaży, marka La Roche Posay zorganizowała warsztaty dotyczące prawidłowej pielęgnacji i ochrony skóry. Kosmetyki z filtrami to obowiązkowe pozycje w mojej kosmetyczce, jednak jak się okazało podczas quizu - moja wiedza na ich temat była wciąż mocno ograniczona. Dzięki wydarzeniu poznałam nową gamę funkcjonalnych produktów, które na pewno Wam się spodobają. Z tego powodu postanowiłam podzielić się cennymi informacjami uzyskanymi od specjalistów. Nowe produkty z gamy Anthelios to kompleksowa ochrona, nie tylko przed filtrami UV :)
ZBADAJ ZNAMIONA
Szczególnie istotnym, lecz często pomijanym etapem dbania o skórę jest regularna kontrola znamion. Takie badanie można wykonać u dermatologa, ale z łatwością dokona go również jakakolwiek inna osoba. Zauważanie jakichkolwiek zmian jest kluczem do uniknięcia chorób skóry, a w tym nowotworu. Zwracając na to uwagę, La Roche Posay stworzyło instytucję Skin Checkerów, a zwiększając świadomość i badając swoich bliskich możesz zostać jednym z nich.

CHROŃ SKÓRĘ
Stosowanie odpowiednich kosmetyków to dopiero kolejny etap pielęgnacji. Promienie UVA wnikają głęboko w skórę, powodując powstawanie wolnych rodników, co może prowadzić do występowania oznak starzenia się skóry (plamy starcze, zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności) oraz potencjalnego zwiększenia ryzyka zachorowania na nowotwory skóry. Odpowiednie filtry powinno stosować się średnio co 3 godziny, aby uzyskać pełną ochronę. Kosmetyki powinny być również dostosowane do indywidualnych potrzeb i rodzaju skóry.

Jakie produkty mnie zaskoczyły? Mgiełka Ariculum, którą bez problemu można stosować na makijaż podczas upalnego dnia i żel do opalania z technologią wet skin, dzięki której można stosować kosmetyki również na mokrą skórę (według mnie to duży komfort). Świetnym rozwiązaniem, według mnie, jest również plaster UV, który można skanować za pomocą specjalnej aplikacji - dzięki temu można kontrolować stan swojej skóry podczas opalania. O tym więcej przeczytacie tutaj.


You Might Also Like

1 komentarze